Czym wypolerować lampy w samochodzie?

Czym polerować lampy

Każdy z nas na pewno zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają światła samochodowe dla naszego bezpieczeństwa. Są one szczególnie niezbędne, w pochmurny, deszczowy dzień. Otóż dzięki nim możemy sprawnie i bezpiecznie poruszać się autem po drogach. Z racji bardzo ważnej funkcji światła samochodowego powinniśmy pamiętać, aby utrzymać lampy samochodowe w należytym stanie, jeżeli chodzi o ich polerowanie. Mając, to wszystko na uwadze to w tym artykule postanowiłam, napisać, czym polerować lampy w samochodzie?

Na początek nim przystąpimy do znacznie poważniejszych czynności, które doprowadzą nas do wyczyszczenia brudnych i zmatowiałych lamp w samochodzie, to najpierw powinniśmy je przetrzeć gąbką. Pozwoli to w szybki sposób i, co najważniejsze skuteczny usunąć wszelkie ślady błota i sprawdzić, czy plastyk reflektora nie został w żadnym miejscu nieodwracalnie i poważnie uszkodzony.

Polerowanie lamp samochodowych możemy przeprowadzić po ówczesnym wymontowaniu ich z samochodu lub bez demontażu. Na takie czyszczenie lamp samochodowych jest kilka metod, które teraz wymienię:

Pasta do zębów – jest to domowy sposób na przywrócenie znacznej przejrzystości zmatowiałym reflektorom. Po prostu nakładamy szorstką pastę do zębów w formie tradycyjnej i równomiernie okrężnymi ruchami, szczoteczką na całą powierzchnię reflektora, następnie spłukujemy wodą, dajemy trochę wosku i ręcznikiem papierowym nakładamy go na reflektor. Natomiast już na sam koniec polerujemy go czystą szmatką.

Lakierowanie – polega ono na zabezpieczeniu powierzchni reflektora lakierem, który jest odporny na promieniowanie ultrafioletowe. Musimy najpierw zmatowić i wypolerować lampy, a następnie nanieść na nie lakier przy użyciu specjalnego pistoletu.

Papier ścierny – z jego pomocą usuniemy żółty nalot z zewnętrznej powierzchni lampy, szlifując ich plastikową powierzchnię. Na samym początku wydawać nam się może trochę podrapana, lecz z czasem uzyskamy pożądany efekt.

Polerowanie – po wyszlifowaniu plastikowej powierzchni reflektorów, musimy je wypolerować, aby nadać im prawidłowy połysk. Do tego potrzebna nam będzie polerka lub wiertarka, filc i pasta polerska.