Efekt wykorzystania drona i lamp LED

Współczesna technologia daje nieskończone możliwości, w ostatnim czasie zostały one wykorzystane przez fotografa Reuben’a Wu. W efekcie powstały niezwykłe fotografie krajobrazowe na, których lodowiec został oświetlony za pomocą lamp LED przymocowanych do drona.

Lodowiec Pastoruri jest jednym z niewielu lodowców znajdujących się w tropikalnych regionach Ameryki Południowej, w tej odsłonie prezentuje się tak, jakby tworzył krajobraz obcej planety. Zdjęcia realizowane są w nocy przez Reubena Wu, ponieważ selektywne oświetlenie lodowca ujawniła jego części i pozostawienie w cieniu resztę obszarów. Powoduje to, że lodowiec wygląda, jakby wyłaniał się ze skały, a fotograf może skontrastować jego ulotność z trwałością skał. Fotografie to część serii, która została zatytułowana Lux Noctis, w niej fotograf gromadzi obrazy zarejestrowane w innych opuszczonych obszarach naszego globu. W innych projektach autor wybrał się na spowitą ciemnością pustynię, która zlokalizowana jest w zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

fot. Reuben Wu

Lodowiec, o którym mówimy, znajduje się na wysokości 5250 m.n.p.m, a więc dotarcie na niego jest dużym wyzwaniem, dodatkowym dyskomfortem była pora oraz niska temperatura, sprawiało to, że fotograf tracił czucie w palcach, a dodatkowo żywotność baterii znacznie się kurczyła.

Lodowiec Pastoruri zagrożony jest przez zbyt wysokie temperatury, zmiany klimatyczne powodują jego dynamiczne cofanie. Ma to bardzo przykre konsekwencje dla lokalnych mieszkańców, którzy żyją głównie z turystyki. Fotografie mają na celu, uzmysłowić nam jak wielki wpływ na środowisko mają nasze czyny.

Poniżej możecie zobaczyć efekt, jaki udało się uzyskać dzięki technologii LED

fot. Reuben Wu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *