Jak oświetlić wąski pokój?

oświetlenie wąskiego pokoju z profilami LED Klusdesign

Wąski pokój w mieszkaniu albo domu to częsty problem, z którym każdy z nas, może się, zetknąć urządzając go. Wynika to z stąd, że rozkłady domów lub mieszkań w bloku są nie do końca przemyślane pod względem funkcjonalnym albo architekt, projektując, np., mieszkanie w bloku chciał do maksimum zaoszczędzić przestrzeń.


Dlatego, jeżeli nasz pokój jest wąski i nie mamy możliwości poszerzenia pokoju poprzez przesunięcie ściany, bo, np., ściana, która nam, zawadza, jest ścianą konstrukcyjną. To w takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy za pomocą różnych zabiegów powiększyć optycznie pokój. Jednym z takich zabiegów jest dobór odpowiedniego oświetlenia do wąskiego pokoju.

Prawdą jest, że w wąskim wnętrzu znaczącą rolę ma odpowiednie oświetlenie. I tak, jeżeli okno w naszym wąskim pokoju jest na krótszej ścianie, to wrażenie wąskiego pokoju jest dodatkowo jeszcze bardziej potęgowane. W takim przypadku można zastosować, np., drewniane żaluzje o układzie poziomym. Natomiast dodatkowo jeszcze można wprowadzić oświetlenie światłem sztucznym. W dobie XXI wieku bardzo modne jest oświetlenie profilami LED. Gdy je, ustawimy w poprzek sufitu, sprawimy, iż wąski pokój wyda nam się krótszy. Natomiast jeśli okno w wąskim pokoju usytuowane, jest na dłuższej ścianie, możemy na ścianie przeciwstawnej, ustawić meble z frontami o wysokim połysku. Dzięki temu wpadające światło będzie odbijało się od płaszczyzny mebli, co spowoduje rozjaśnienia pomieszczenia. To zdecydowanie optycznie powiększy jego gabaryt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *