Jak oświetlić wąski pokój?

oświetlenie wąskiego pokoju z profilami LED Klusdesign

Wąski pokój w mieszkaniu albo domu to częsty problem, z którym każdy z nas, może się, zetknąć urządzając go. Wynika to z stąd, że rozkłady domów lub mieszkań w bloku są nie do końca przemyślane pod względem funkcjonalnym albo architekt, projektując, np., mieszkanie w bloku chciał do maksimum zaoszczędzić przestrzeń.


Dlatego, jeżeli nasz pokój jest wąski i nie mamy możliwości poszerzenia pokoju poprzez przesunięcie ściany, bo, np., ściana, która nam, zawadza, jest ścianą konstrukcyjną. To w takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy za pomocą różnych zabiegów powiększyć optycznie pokój. Jednym z takich zabiegów jest dobór odpowiedniego oświetlenia do wąskiego pokoju.

Prawdą jest, że w wąskim wnętrzu znaczącą rolę ma odpowiednie oświetlenie. I tak, jeżeli okno w naszym wąskim pokoju jest na krótszej ścianie, to wrażenie wąskiego pokoju jest dodatkowo jeszcze bardziej potęgowane. W takim przypadku można zastosować, np., drewniane żaluzje o układzie poziomym. Natomiast dodatkowo jeszcze można wprowadzić oświetlenie światłem sztucznym. W dobie XXI wieku bardzo modne jest oświetlenie profilami LED. Gdy je, ustawimy w poprzek sufitu, sprawimy, iż wąski pokój wyda nam się krótszy. Natomiast jeśli okno w wąskim pokoju usytuowane, jest na dłuższej ścianie, możemy na ścianie przeciwstawnej, ustawić meble z frontami o wysokim połysku. Dzięki temu wpadające światło będzie odbijało się od płaszczyzny mebli, co spowoduje rozjaśnienia pomieszczenia. To zdecydowanie optycznie powiększy jego gabaryt.