Jak radzić sobie z jesienną szarugą?

jak radzić sobie z jesienną szarugą

Kiedy z mojego okna widzę, jak kasztany spadają z drzewa to, wiem, że nadchodzi już jesień. I rzeczywiście tak jest, za oknem dostrzegamy coraz brzydszą pogodę. Na zewnątrz robi się coraz zimniej i ciemniej. Z tego powodu coraz bardziej odczuwamy brak słońca, które dawało nam miłe i ciepłe powietrze. I właśnie to wszystko świadczy o nadchodzącej jesieni, ale nie tylko. Jesień kojarzy mi się także z szarugą, depresją i ciągłym podjadaniem łakoci. Jak radzić sobie z jesienną szarugą?

Jesień to taka pora roku, gdy nikomu nic się nie chce. A nie powinno tak być. W okresie jesiennym spędzamy większość czasu w domu, gdyż dni są coraz krótsze. Takie bezczynne siedzenie ma negatywny wpływ na nasz organizm i naszą sylwetkę. Spowodowane jest to tym, że w tym okresie zmieniają się nasze nawyki żywieniowe, które mogą nas doprowadzić do nadwagi. Dzieje się tak, ponieważ aby poprawić sobie nastrój, spowodowany brzydką, ponurą pogodą za oknem sięgamy po słodycze. Są to przede wszystkim ciastka, cukierki, chipsy. Potem dziwimy się, że nasza waga ciągle wzrasta. Jest to efektem właśnie tego, że zjedliśmy puste kalorie, których później nie, spaliliśmy, wychodząc np. na świeże powietrze. A tak naprawdę wystarczyłby tylko krótki spacer, ale nie tylko to.

Źródło: pixabay.com

Co jeszcze powinniśmy zrobić, aby poradzić sobie z jesienną szarugą, depresją itp.?

Tak więc moi drodzy, aby, poprawić sobie nastrój i nie dać się depresji powinniśmy zrobić sobie w domu dobry klimat. Pomocne w tym będą świeczki zapachowe. Są one świetnym pomysłem na poprawienie naszego samopoczucia. Używane są przede wszystkim do wszelakiego rodzaju aromaterapii. Ich magiczna moc płomienia jest dla nas pozytywna. Przy wyborze świec zapachowych kierujemy się tą samą zasadą, co przy wyborze perfum. Wybieramy takie, które odpowiadają nam zapachowo. Jeśli podobają nam się zapachy lekkie, owocowe lub ziołowe, poszukujemy świec, w których zapachu dominuje nuta cytrusowa lub ziołowa. Takie świeczki, jak już wspomniałam, mają wpływ na nasze samopoczucie. Kiedy chcemy wzmocnić nasze poczucie tożsamości albo. czujemy się zestresowani, zapalamy świeczkę o zapachu odpowiadającym w danym momencie naszym potrzebom. Świece zapachowe są bardzo dobrym środkiem poprawiającym nasz nastrój, usuwającym zmęczenie i stres. Innym pomysłami na poprawienie sobie samopoczucia może być relaksująca kąpiel, dobra książka, muzyka, film itd.