Jak wybrać oświetlenie fotograficzne?

Podstawą dobrego zdjęcia jest odpowiednie oświetlenie. Na rynku możemy wybierać spośród setek różnych lamp. Sprawdź z nami, co przyda Ci się na początku przygody z fotografią.

Lampa studyjna

Sama lampa błyskowa na aparacie jest niewystarczająca. Konieczna będzie studyjna lampa, do której będzie można dołączyć jeszcze inne akcesoria.

Na początek wystarczy nam lampa studyjna LED z maksymalną mocą od 200 do 300 Ws. Dobrze jest, gdy posiada akumulator, wtedy możemy robić zdjęcia w plenerze. Oczywiście, do ujęć po za studiem przyda się solidny, stabilny statyw. Najlepiej wybrać taki model lampy, który nie będzie wymagał długiego czasu ładowania, ogólna zasada jest taka, im krócej, tym lepiej. Bardzo intensywne używanie lampy wiąże się z jej nagrzewaniem, dlatego warto wybrać model, który w zestawie będzie zawierał wentylator. Przy zakupie lampy zwróćmy uwagę, czy lampa posiada wskaźnik naładowania, jest to niekonieczny, ale przydatny element każdej lampy. Lampy podczas intensywnego używania mogą się psuć, dlatego warto wybrać taką do której będziemy mieli łatwy dostęp do części zamiennych.

Lampy pierścieniowe

Są idealne do wykonywania fotografii portretowej, profesjonalnych zdjęć makijażu, czy fotografii produktowej dla przedmiotów o małych gabarytach. Oczywiście warto wybrać lampy LED, ponieważ mają lepszą żywotność niż zwykłe żarówki, a także mają większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Lampa LED daje dużo światła, więcej niż lampy z żarówkami fluorescencyjne.

Oświetlenie panelowe

Jest konieczne, gdy potrzebujemy oświetlić dużą powierzchnię w sposób równomierny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *