Jakie oświetlenie do kawiarni?

jakie oświetlenie do kawiarni

Kawiarnia to idealne miejsce do spotkań towarzyskich, czy rodzinnych. W tym miejscu możemy bezkarnie poplotkować bez obecności innych domowników. Jest to teren neutralny, który powinien podobać się większości osób. Dlatego właśnie wystrój kawiarni ma ogromne znaczenie w prowadzeniu tego typu biznesu. Sprawdźcie z nami, jak oświetlić kawiarnię, aby ściągnąć do niej więcej klientów.

Oświetlenie nastrojowe to podstawa

W kawiarni niezwykle ważny jest odpowiedni nastrój, który będzie przyciągał klientów. Z tego też względu w takim lokalu kluczową rolę odgrywa oświetlenie. To właśnie oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w ocenie kawiarni i sposobie apetycznej prezentacji potraw. Aby tak, było, musi spełniać dwie podstawowe funkcje. Jakie? Po pierwsze być praktyczne, a po drugie tworzyć odpowiednią atmosferę, która będzie wprowadzać naszego klienta w dobry nastrój.

Zatem, jakie oświetlenie do kawiarni?

Otóż jasne, bardziej relaksujące oświetlenie sprawia, że klienci jedzą i zamawiają mniej, ale za to są o wiele bardziej zadowoleni, z jakości podawanych dań, obsługi, jak i ogólnej atmosfery, która panuje w lokalu. Dlaczego? Dlatego, iż okazało się, że barwa światła wpływa na smak potraw. Na przykład: białe wino smakuje lepiej, kiedy jest spożywane w pomieszczeniu oświetlonym na biało bądź niebiesko. Natomiast jedzenie wydaje nam się apetyczniejsze, jeśli jest oświetlone w sposób, który oddaje ich naturalny kolor. Dlatego też więcej światła powinno być nie tylko w obrębie stolików, lecz również na ladach wystawienniczych oraz miejscach wydawania posiłków i przy kasie. Na takich ladach wystawienniczych musi być zapewniona zdecydowanie odpowiednia ilość światła. Z tego też względu możemy wybierać pomiędzy pełnym oświetleniem całej lady albo punktowym świetle, który podkreśli walory wybranych dań. Takie desery lodowe i ciasta są bardzo często eksponowane za szybą, dlatego tutaj światło powinno być raczej zimne, bardziej jasne, dzięki czemu produkty wyglądają apetycznie.

Jeżeli szukacie inspiracji jak oświetlić kawiarnię, zapraszamy do www.klusdesign.pl, tam znajdziecie ciekawe propozycje oświetleniowe.

jakie oświetlenie do kawiarni
Źródło: https://klusdesign.pl/
jakie oświetlenie do kawiarni
Źródło: https://klusdesign.pl/
jakie oświetlenie do kawiarni
Źródło: https://klusdesign.pl/
Źródło: https://klusdesign.pl/