Jakie oświetlenie do stylu loftowego?

W mieszkaniach w stylu loftowym nie można zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. Odsłonięte okablowanie oraz rury, czy ściany w surowym stanie wymagają odpowiedniego dopełnienia poprzez odpowiednie oświetlenie. W takich wnętrzach sprawdzi się proste oświetlenie.

W Polsce styl ten dopiero staje się popularny, dlatego też nie wiele osób wie, jak dokładnie powinno to wyglądać. Dlatego też mamy dla Was kilka trików, dzięki którym Wasze pomieszczenia będą prezentowały spójną całość. W wysokich loftach dobrze prezentują się designerskie lampy wiszące. Efektywny żyrandol nada pomieszczeniu mocnego akcentu. Warto postawić na lampy z długimi przewodami, warto by abażur idealnie wkomponował się w pomieszczenie i podkreślał jego industrialny charakter. Warto także zastanowić się nad bardziej oryginalnymi lampami, których abażur stworzony jest np. z metalu i przybiera różne ciekawe kształt. Taka designerska lampa może zbudować niesamowitą atmosferę i skupić na sobie uwagę szczególnie w dużych pomieszczeniach. W pomieszczeniach industrialnych możemy postawić także na umieszczenie lampy składającej się z trzech połączonych ze sobą kloszy, takie lampy szczególnie sprawdzają się w jadalniach w tym stylu. Warto wspomnieć, że taki efekt można także uzyskać, montując kilka takich samych lamp.

oświetlenie pomieszczenie industrialne
źródło: pixabay.com

Jeszcze do niedawna lampy kwoki były wykorzystywane do ogrzewania piskląt, teraz oświetlenie to wybierane jest do aranżacji nowoczesnych mieszkań, szczególnie tych urządzonych w stylu industrialnym. Przemysłowy design tego oświetlenia świetnie współgra z dzisiejszymi loftowymi wnętrzami. Taka lampa świetnie się sprawdza, kiedy chcemy przełamać monotonię we wnętrzu, wystarczy wybrać intensywny kolor, który będzie kontrastowy

Oprócz oświetlenia centralnego nie można zapomnieć o oświetleniu stojącym. Lampy stojące wyglądające jak reflektory będą bardzo dobrym dopełnieniem wnętrza, szczególnie mającego przypominać pomieszczenie przemysłowe. Chociaż reflektory nie kojarzą się z magazynami, czy fabrykami to świetnie wpasowują się w loftowe aranżacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *