Jakie oświetlenie w domu pasywnym?

oświetlenie w domu pasywnym

Nowoczesne budownictwo co raz częściej stawia na domy w stylu pasywnym. Sprawdźcie z nami, jaki rodzaj oświetlenia sprawdzi się najlepiej w domu pasywnym.

Oświetlenie w domu pasywnym

Kiedy decydujemy się na budowę domu pasywnego, musimy maksymalnie obniżyć pobór energii elektrycznej. W tym tkwi sens domu pasywnego. Generuje jak najmniejsze koszta energii elektrycznej oraz ogrzewania. Większość domów pasywnych nie może w ciągu roku zużyć więcej niż 120 kWh/m2rok. Zimą dochodzą koszty dogrzewania domu energią elektryczną, dlatego należy inwestować w urządzenia, które pobierają minimalną ilość energii elektrycznej. To samo dotyczy oświetlenia, które przeważnie nie przekracza 25% poboru energii w rocznej eksploatacji budynku pasywnego.

Źródło: klusdesign.pl

Jaki rodzaj oświetlenia zastosować w domu pasywnym?

Jeżeli oświetlenie ma być wydajne, a jednocześnie ma zużywać mało prądu, to tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w oświetlenie LED. Oświetlenie LED to najbardziej oszczędna technologia oświetleniowa. Diody LED mają bardzo długą żywotność, nawet do 4 lat, strumień światła otrzymujemy zaraz po włączeniu, mamy do wyboru zimne oraz ciepłe barwy światła, a dodatkowo możemy zakupić diody LED świecące w różnych kolorach.

Oświetlenie LED jest małe, a profile dostępne u producenta Klusdesign są zaprojektowane z myślą użytkowania ich wewnątrz i na zewnątrz budynku. Klusdesign proponuje rozwiązanie umożliwiające uzyskanie efektu oświetlenia z linią światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *