Jakie oświetlenie wybrać do wnętrz ze skosami?

Oświetlenie poddasza, czy też innego wnętrza ze skosami nienależny do najłatwiejszych. W tym artykule dowiecie się o kilku istotnych kwestiach, dzięki którym oświetlenie poddasza nie będzie trudne.

Przede wszystkim lampy powinny być dobrane do wysokości pomieszczenia, najczęściej pomieszczenia na poddaszu są bardzo niskie i w ich wypadku powinniśmy zrezygnować z dużych i zdobnych żyrandoli, ponieważ takie oświetlenie może jeszcze bardziej zmniejszyć przestrzeń. Jeżeli natomiast nie narzekasz na wysokość pomieszczenia, nie musisz się ograniczać co do rodzaju oświetlenia. W przypadku niskich pomieszczeń warto się zdecydować na oświetlenie, którego źródło światła skierowane jest ku górze. Promienie, które będą się odbijały od sufitu, optycznie powiększą pomieszczenie. Jeżeli w pomieszczeniu znajdują się wnęki bądź półki, które można podświetlić to bez zastanowienia, powinniśmy to zrobić. Do tego celu świetnie sprawdzą się profile LED, które sprawią, że oświetlenie to będzie zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Zabiegiem, który także optycznie powiększy pokój, jest oświetlenie wzdłuż najdłuższej ściany w pomieszczeniu, także do tego możemy skorzystać z profili LED i zamontować je przy listwie podłogowej bądź suficie.

oświetlenie poddasza
źródło: pixabay.com

Ze względu na wysokość pomieszczenia warto także zwrócić uwagę na regulowane lampy, każdy z reflektorów można skierować w innym kierunku i tym samym doświetlić interesujący nas element wystroju. Chcąc doświetlić problematyczne skosy, powinniśmy zamontować kinkiety, które będą rzucały pionowe snopy światła na ścianę, taki sam efekt może nam dać lampa podłogowa bądź większa lampa stołowa ustawiona w rogu pomieszczenia – to rozwiązanie jest bardzo efektowną dekoracją wnętrza,

Oświetlając poddasze, powinniśmy pamiętać także o naszym bezpieczeństwie. Poddasze jest często izolowane łatwopalnymi materiałami, powinniśmy o tym pamiętać przy projektowaniu instalacji elektrycznej, a później przy jej wykonywaniu. Szczególnie w tym wypadku nie powinniśmy decydować się na tanie oświetlenie, oświetlenie na poddaszu powinno być najwyższej jakości i wykonane przez doświadczone osoby, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko nieprawidłowego podłączenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *