Jakie światło nie wabi owadów?

Każdy z nas kto posiada ogród na pewno myśli, aby w ogrodzie założyć sobie jakieś ciekawe oświetlenie. Niestety często jednak z tego rezygnujemy z obawy przed pojawieniem się różnorakich owadów. Czy rzeczywiście musimy bać się tego, że pojawi się u nas masa owadów? Czy jest na to jakiś sposób? Czy jest światło, które nie wabi owadów?

Tak jest! Jest to oczywiście oświetlenie LED. Takie oświetlenie w zupełności wystarczy, by owady się nie pojawiły. Choć tak naprawdę nie samo światło, lecz promienie ultrafioletowe przyciągają owady. Dlatego w przypadku oświetlenia LED nie ma emitowanych tych ultrafioletowych promieni, co wiąże się z tym, że owady nie pojawiają się w naszym otoczeniu. Czy jest jeszcze inny sposób na owady? Tak! Jaki? Oczywiście lampa owadobójcza. Jak ona działa?

W rzeczywistości działanie takiej lampy owadobójczej jest bardzo proste. Po prostu owa lampa zwabia owady za pomocą emitowanego światła UV. W drodze do niej owad trafia to kratki, która podłączona jest do prądu. W konsekwencji rażony nim owad kończy swój żywot, a następnie spada do tacki, która jest na dole lampy. Opisany rodzaj lampy to tak zwana lampa owadobójcza rażąca. Jest też lampa owadobójcza lepowa. Insekty przyciągane są na podobnej zasadzie, jednak zamiast kratki stosuje się wkład lepowy. Lampa owadobójcza wiatrowa to trzeci rodzaj takiej lampy. Jest to najnowocześniejsza lampa, dzięki, której zwabione owady „zasysane” są do środka przez wiatraczek.