Jak oświetlić strefy relaksu w hotelu?

Hotel jest miejscem, w którym przenikają się strefy wypoczynkowa, pracy i relaksu. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia możemy skutecznie oddzielić od siebie te strefy i podkreślić ich charakter i funkcje.

Za pomocą technologii LED możemy stworzyć niezwykłe aranżacje świetlne w hotelowych restauracjach, strefach fitness, spa oraz wellness, a tym samym nie płacić kroci za oświetlenie.

W restauracji najważniejszy jest nastrój i stół – W tym miejscu najważniejszy jest nastrój i oczywiście stół. Niezależnie, czy jest to spotkanie biznesowe, czy romantyczna kolacja goście muszę się dobrze widzieć i móc bez problemu dostrzec nawet drobne elementy otoczenia. W tym miejscu najlepiej sprawdzą się oprawy kierunkowe LED, które zapewnią odpowiedni klimat, a jedzenie dzięki nim będzie prezentowało się naprawdę znakomicie.

Hotelowe spa oraz strefa wellness są miejscem wyjątkowego relaksu, oraz wypoczynku. Jest to także doskonały sposób na przyciągnięcie gości. Odpowiednie oświetlenie w tym miejscu powinno zapewnić odpowiedni poziom intymności oraz bezpieczeństwa. Ogólna zasada mówi o tym, że kolorowe oraz klimatyczne światło powinniśmy stosować w strefach relaksu, oraz wyciszenia, a jasne w strefach aktywności fizycznej. Do tego sprawdzą się diody LED, które najlepiej prezentują się, kiedy wmontowane są w profile LED.

oświetlenie hotel
źródło: pixabay.com

Profesjonalnie i odpowiednio zamontowanie systemu oświetleniowego może odpowiednio wpływać oraz wzmacniać odczucia gości hotelowych. W zależności od przeznaczenia, w którym miejscu zostaną zużyte, będą sprzyjać odpoczynkowi, czy też zwiększać aktywności fizyczną.

Planując oświetlenie, nie możemy także zapomnieć o odpowiednim oświetleniu zaplecza technicznego. Tutaj dekoracyjna funkcja oświetlenia ma mniejsze znaczenie, tutaj wybierając oświetlenie, musimy zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo pracowników. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie opraw LED, które są doskonale dopasowane do stawianych im wymagań.

Światło jest z jednym z elementów, który buduje prestiż danego hotelu. Projektując oświetlenie w strefach relaksu, warto skorzystać z usług, jakie oferuje Klusdesign.pl, czy producent oświetlenia LED.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *