Jak podświetlić telewizor taśmą LED?

Podświetlenie telewizora taśmą LED możemy wykonać na kilka sposobów. Różnią się one nieco od siebie efektem. Jednak każdy z nich jest dobrym rozwiązaniem, zobaczcie, który ze sposobów będzie dla was najlepszy.

Sposób 1: Taśma LED pilot i ściemniacz

To rozwiązanie sprawdzi się najlepiej, jeżeli nasze mieszkanie jest już wykończone, ten prosty system składa się z pilota, sterownika, zasilacza oraz taśmy LED, możemy to zamówić na dokładny wymiar. Niektóre firmy oferują wycięcie elementów, wystarczy, że wyślemy długości nas interesujące. W tym sposobie możemy zmieniać kolory czy też programy za pomocą prostego pilota, tak samo będzie działo się z wyłączeniem, czy też włączeniem całego zestawu.

Sposób 2: Taśma LED z zestawem inteligentnego sterowania

Ten sposób jest bardziej profesjonalny, także droższy, ale daje on największe możliwości. Zestaw inteligentnego sterowania, pozwala na podłączenie kilku sterowników do jednego pilota. To rozwiązanie pozwoli nam na to, aby taśma LED za telewizoremmiała taki sam odcień jak np. oświetlenie wnęki sufitowej. Niektóre piloty wyposażone są w dodatkową paletę kolorów, służy to do wyboru barwy, umożliwia to także sterowanie wieloma różnymi strefami równocześnie bądź oddzielnie, to bardzo rozwiązanie, kiedy taśma LED zamontowana jest w kilku miejscach, np. przy podłodze,, suficie i telewizorze.

źródło: tweaktown.com
źródło: tweaktown.com

Sposób 3: Zestaw LED pod USB

Ostatni sposób jest najłatwiejszy do instalacji. Zestaw jest gotowy do użycia, wystarczy, że przykleimy go do telewizora i podłączymy do gniazda USB. W tym wypadku w wyposażeniu nie ma pilota do sterowania. Chcąc, zmieniać ustawienia używany kontrolera, który umieszczony jest na przewodzie. Taśmą nie  sterujemy wystarczy, że wyłączymy bądź włączymy telewizor, a taśma także wyłączy bądź włączy się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *