Smart+, czyli inteligentne oświetlenie

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w oświetleniu LED pozwoliły stworzyć oświetlenie, które może być sterowane za pomocą głosu, urządzeń mobilnych bądź przełączników przenośnych. Smart+ pozwala na skonfigurowanie różnych scenariuszy oświetleniowych. Oświetlenie może imitować wschód słońca, romantyczny nastrój w salonie, czy komfortowy wypoczynek w w ogrodzie.

Smart+ umożliwia sterowanie oświetleniem dzięki wykorzystywaniu dwóch technologii ZigBee oraz Bluetooth. Pierwsza technologia zintegrowana jest z systemem firmy Amazon, użytkownicy mogą bezpośrednio połączyć produkty Smart+ do Amazon Echo Plus bez użycia innego interfejsu. Tak by system był, jak najbardziej wygodny i dostosowany do potrzeb użytkownika, zarządzanie produktami systemu może odbywać się z każdego miejsca dzięki integracji z istniejącymi sieciami WLAN, a także za pomocą komunikatów głosowych – m.in. tzw. Alexy.

Dodatkowo Apple HomeKit pozwala na sterowanie oraz programowanie przy pomocy standardu Bluetooth, bez użycia bramki zewnętrznej. Pozwala to na wydłużenie zasięgu sygnału, który może osiągnąć nawet 300 metrów, a także na skrócenie czasu reakcji na zmiany oświetleniowe, które dokonywane są przez smatfona.

smart oświetlenie
źródło: pixabay.com

W tym wypadku także możemy sterować głosowo, m.in. takie funkcje jak włącz/wyłącz, ściemnianie światła, wybór kolory, czy temperatura barwowa.

Aplikacja LEDVANCE Smart+ pozwala także użytkownikom z systemem Android korzystać z rosnącej oferty produktów. Pozwala ona użytkownikom sterowane (bez konieczności stosowania rozdzielnika HUB).

Źródła światła LED uzależnione są od wykorzystywanej technologii. Wszystko zostało zaprojektowane tak, byśmy mogli jak najbardziej dostosować oświetlenie do naszych potrzeb, możemy wybrać np. lampy w kształcie klasycznej gruszki z możliwością kontroli kolorów palety RGBW oraz ściemnianie, elastyczne paski LED do stosowania zarówno na zewnątrz i wewnątrz.

Źródło: newsweek.pl