Tanie oświetlenie LED – Uważaj!

Tanie oświetlenie LED nie idzie w parze z jakością. Często stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Sprawdź dlaczego nie warto inwestować w tanie oświetlenie LED i jak wpływa ono na nasze zdrowie i samopoczucie. Niska jakość oświetlenia LED

Dokonując zakupu oświetlenia LED należy koniecznie sprawdzić, czy spełnia normy bezpieczeństwa i posiada odpowiednie certyfikaty. Oto zagrożenia, na które jesteśmy narażeni przy działaniu diod LED o niskiej jakości:

Migotanie – po tym od razu poznamy niskiej jakości oświetlenie LED, jeżeli jest dobrze podłączone. Efekt migotania może być prawie niewidoczny, najszybciej zauważymy go kątem oka. Migotanie przyczynia się do szybkiego męczenia wzroku, swędzeniem, bólem oraz pieczeniem oczu. Przy takim świetle szybko pojawiają się mroczki przed oczami, a także nadpobudliwość nerwowa, zawroty lub bóle głowy oraz utrata ostrości widzenia.

Niebieskie światło – Diody LED niskiej jakości emitują zbyt duże natężenie niebieskiego światła, które ma negatywny wpływ na fotoreceptory w siatkówce. To z kolei przyczynia się do pojawienia się choroby AMD, atakującej plamkę żółtą. Diody LED wysokiej jakości emitują minimalną ilość niebieskiego światła, ich produkty muszą przejść szereg badań aby uzyskać specjalne atesty bezpieczeństwa.

Oślepienie – diody LED emitują bardzo dużą ilość światła. W oświetleniu LED od sprawdzonych producentów, światło z diod jest rozpraszane przez specjalną optykę, a także projektowane w taki sposób, aby diody nie były bezpośrednio widoczne i docierało do nas światło odbite. W diodach niskiej jakości montowane są soczewki o wąskim kącie świecenia, które podnoszą jasność, ale nie mają pozytywnego wpływu na nasz wzrok.

Zagrożenia te są eliminowane przez znanych producentów. Dlatego warto wybierać sprawdzone produkty od krajowych producentów, które muszą spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Oczywiście, aby oświetlenie LED działało tak jak powinno, musimy zadbać o profesjonalną instalację LED. W przypadku błędnego zainstalowania LED efekt migotania pojawi się nawet w najlepszej diodzie.

Dobrej jakości oświetlenie LED posiada znak CE, a także zawiera informację dotyczącą zgodności z dyrektywami WE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *