Jak wybrać lampki LED na choinkę?

lampki LED na choinkę

We wszystkich sklepach mamy teraz świąteczny klimat. Możemy kupić niemal wszystko, jest ogromny wybór lampek choinkowych LED. Tylko jak je wybrać, aby nie żałować zakupu? Tutaj mamy dla Państwa kilka przydatnych porad.

Lampki LED na święta

Przy zakupie lampek led na choinkę zastanówmy się nad tym czy będą one tylko w domu na choince, czy może posłużą nam do ozdobienia innych rzeczy lub będą potrzebne do oświetlenia ogrodu.
Przed zakupem lampek LED warto się nad tym zastanowić, ponieważ tutaj ważna będzie:

  • długość kabla
  • ilość światełek
  • kolory
  • rodzaj zasilania: wymagające podłączenia do prądu, czy zasilanie bateriami

Przed zakupem lampek LED koniecznie sprawdźmy intensywność światła, kolory, dodatkowe funkcje (typu różne tryby migotania). Dbając o swoje bezpieczeństwo powinniśmy sprawdzić, czy lampki LED są wykonane z trwałych materiałów i posiadają odpowiednie atesty.  W sklepach nie brakuje bardzo tanich lampek LED, które nie są odpowiednio zabezpieczone i powodują zagrożenie wystąpienia zwarcia i pożaru. Pamiętajmy o tym, że kabel nie może być zbyt cienki. Musi być odpowiednio zabezpieczony.

lampki LED
źródło: pixabay.com

Uwaga!
Jeśli nasze lampki LED będą wisiały na zewnątrz przy zakupie zwróćmy uwagę na to, czy są przeznaczone do użytku zewnętrznego. Różnią się one od lampek do użytku domowego. Są dodatkowo zabezpieczone przed mrozem i deszczem. Dlatego jest to tak ważne.

Ciekawostka
W sklepach znajdziemy różnego rodzaju lampki LED w ciekawych kształtach: aniołków, gwiazdek, sopli itp. Warto zwrócić uwagę na pewną nowość. W sklepach pojawiły się pojedyncze lampki LED na choinkę bez kabla, zasilane bateriami,
dodatkowo zastosowano w nich sterowanie pilotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *